İpuçları & Hileler

Puf Puf Kabaran Hamur Mayalama Teknikleri

Hamur mayalama teknikleri içerisinde bazı püf noktaları bulunmaktadır. Bunlara dikkat edildiği takdirde yumuşacık hamur elde edebilmek mümkündür.

Daha fazla oku

Leziz mi Leziz Baklavanın Püf Noktaları

Baklavanın püf noktaları biliniyor olması, hazırını aratmayacak lezzet ve kıvamda baklava yapabilmeyi mümkün kılmaktadır.

Daha fazla oku

Yemeye Doyamadığımız Aşurenin Püf Noktaları

Aşurenin püf noktaları konusunda dikkat etmemiz gereken en mühim hususlar nelerdir?

Daha fazla oku

Tane Tane Pilavın Püf Noktaları Nedir?

Pilavın püf noktaları var mı? Sorusuna cevap vermek gerekirse evet püf nokta sayabileceğimiz durumları yaptığınız takdirde pilavınızın lapa ya da lezzetsiz olma şansı bulunmamaktadır.

Daha fazla oku

Vegan Beslenme ve Vegan Ürünleri Nedir?

Özellikle vegan diyeti ile adını sıkça duyduğumuz vegan beslenme nedir merak ederiz. Asla et ürünleri yemeyen ve bununla da kalmayıp hayvansal olan hiçbir ürünü kullanmayan kişilere vegan denir.

Daha fazla oku

Buzdolabında Olması Gereken Gıdalar

İklim değişiklikleri, doğalgazlı ve kaloriferli evler, her mevsimde her gıdayı hızlı tüketim alışkanlıkları sebebi ile günümüzde buzdolabında saklanması gereken yiyecekler oldukça artmıştır

Daha fazla oku

Güllaç Yapmanın Püf Noktaları

Güllaç yapanların kimisi ceviz koyar kimisi nar taneleri ekler kimisi gül suyu katar kimisi de sade süt ve şeker ile yapar. En güzel güllaç nasıl yapılır, Güllaç yapmanın püf noktaları nelerdir

Daha fazla oku

Mevsiminde Meyve ve Sebze Tüketmek Neden Önemlidir?

Mevsiminde meyve ve sebze tüketmek vücudumuzun ihtiyaçlarını tam olarak karşılaması açısından çok önemlidir. Mevsiminde tüketilen meyvelerin ve sebzelerin yararları nelerdir?

Daha fazla oku

Haber bülteni

Yeni tarifler hakkında e-posta güncellemeleri almak için kaydolun.